Tisková zpráva k uvedení třetí premiéry projektu První úspěch

web-ESF-LOGO-CELEK-BARVA-tr.gif

Tripitaka, o.s. a Centrum experimentálního divadla, p.o. v rámci projektu „První úspěch“ uvádějí

ZRCADLO V MYM POKOJI

Hemžete se všelijaká havěti a létavci létejte pod nebeskou klenbou. Před zrcadlem za zrcadlem nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát – už jdu!

premiéra: 22. 6. 2012 v 19.30
Sklepní scéna divadla Husa na provázku, CED, Zelný trh 9, Brno

Projekt "První úspěch" se zaměřuje na práci s klienty ohrožené sociálním vyloučením. Po velmi dobrých ohlasech na dvě divadelních představení, která již v rámci projektu vznikla, Vám nyní nabízíme další inscenaci - třetí pohled na věc.

Pěstounské rodiny? Dětské domovy? Domy na půli cesty? Všichni tu pohromadě žijeme, neustále se potkáváme a sdílíme možná více společného, než si umíme představit. Sny a touhy máme všichni. Zapomeňme tedy na hledání deseti rozdílů a podívejme se do budoucnosti. Jaká nás čeká společná cesta?

Skupina mladých lidí mezi 16 a 23 lety se po šest měsíců společně scházela a za pomocí dramatických technik i obyčejné zvídavosti hledala svoje témata, bojovala se svými radostmi i slabostmi. Hledala způsob, jak vyprávět svůj příběh.

V době přesycené velkými dramatickými gesty a všudypřítomným hlukovým, obrazovým i coming-out smogem jsme se rozhodli vydat směrem jednoduchého základního divadelního tvaru. Zde se stírá hranice mezi režisérem a hercem, klientem a terapeutem. Vcházíme do příběhů, které mohou být fascinující už svou všedností. Kdo ví, co bude za 10 let?

"Na práci s touhle nesourodou skupinkou originálních herců-neherců je fascinující, jak rychle se rozpustí hranice mezi my a oni, mezi já a ty. Jak dobrodružné může být hledání jednoduchého detailu." Pavel Baďura

Režie: Pavel Baďura | Dramaturgie: Mariana Koutská | Scénografie: Iveta Ryšavá | Pohybová spolupráce: Sandra Donáczi | Video: Jan Papoušek

Hrají: Julie Baštová, Jana Skotalová, Julie Vachatová, Marek Jurnečka, Láďa Vachata, Jan Bilinský, Karel Hofman, David Kovář.

Reprízy představení se budou konat dne 23. 6. 2012 v 14:00, 25. 6. 2012 v 10:00 a 19:30 a 26. 6. 2012 v 10:00.

Projekt je financován z prostředků ESF z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Kontakt manažer projektu:
Mgr. Zdeněk Raiser, e-mail: raiser@seznam.cz, tel.: 739 479393